US STOCKS-Wall St gains, but off session highs on rate angst


U.S. stocks held moderate gains, but retreated from 15-month highs at midday on Friday as investors wrestled with the prospect that the Federal Reserve might have to raise interest rates after termin showed the economy shed far fewer jobs than expected last month.

Do końca maja tego roku Kraj nad Wisłą otrzyma trzecią transzę pożyczki z Banku Światowego - poinformował Thomas Laursen, pełnomocnik Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie. nie bacząc na sprzeciwowi przemysłu Komisja Europejska zdecydowanie popiera ogrodzenie unijnych emisji CO2 o 30 proc. do 2020 r., zamiast uzgodnionych już 20 proc. - wynika z uzyskanego dzięki PAP dokumentu, który KE przyjmie w środę. Polacy non stop więcej wpłacają do funduszy inwestycyjnych niż z nich wycofują. W lutym przekroczenie nowych inwestycji nad wartością wypłaconych środków wyniosła 900 mln zł - wyliczyły Analizy Online.schemat nowelizacji ustawy o Narodowym Banku Polskim, kto ma doprecyzować reguły zastępowania szefa banku centralnego m.in. w razie jego śmierci, wróci do sejmowej Komisji Finansów Publicznych. w toku drugiego czytania zapisek PiS zgłosili do niego poprawki. Rolnik z prowincji Hubei w środkowych Chinach wypowiedział wojnę deweloperom, którzy chcą przejąć jego ziemię. Z taczki i kilku rur zbudował wyrzutnię i ostrzeliwuje z niej ludzi próbujących przeprowadzić eksmisję - informują we wtorek miejscowe media. Powódź w niewielkim stopniu wpłynie na gospodarkę naszego kraju i budżet państwa - uważają eksperci, z którymi rozmawiała w piątek PAP. Rząd ma środki na nadzwyczajne sytuacje - dodają.

W regionie bazar zamarł, a nad Wisłą wielkość i walor transakcji wzrosła dwukrotnie. Co piąta nabywanie w Europie Środkowo-Wschodniej w tym roku odbyła się w Polsce - pisze "Puls Biznesu".

pomimo tego, że wtorkowe kwotowania będą bogate w dane makro i wydarzenia związane z roboczym posiedzeniem RPP, to złoty winien na to wsio reagować umiarkowanie. tymczasem bardziej wyczulony na te informacje może być targowisko długu - oceniają analitycy. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła perspektywa emisyjny akcji spółki Ferro w związku z ofertą publiczną akcji zwykłych na okaziciela serii A i C tudzież zamiarem ubiegania się o admitancja do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B i C oraz praw do akcji serii C, poinformował urząd w poniedziałek.

Globe Trade Centre za 6 mln euro odkupił od mniejszościowych udziałowców 10 proc. udziałów w projekcie City Gate w Bukareszcie. korporacja nabyła również 33 proc. Galerii Burgas i posiada w tym momencie 100 proc. udziału w tej inwestycji. W czerwcu ekipa Copernicus planuje debiut na rynku NewConnect, a pod wystarczy 2010 lub na początku 2011 roku notowania mają zostać przeniesione na targowisko główny GPW. grupa pracuje też nad wprowadzeniem na NC banku, który rozpoczyna działalność. Należące do grupy TFI w czerwcu uruchomi trzy fundusz otwarte - poinformowali na konferencji przedstawiciele grupy Copernicus. Radość, akceptacja, niespodzianka czy wściekłość to na odwrót niektóre z emocji towarzyszących nam w życiu codziennym. Czy powinny być wykorzystywane w celach zawodowych? Jeśli tak, to jak je wzbudzać, używać i kontrolować?dawny tydzień na warszawskim parkiecie stał pod znakiem mozolnego odrabiania strat, poniesionych za pośrednictwem indeksy z racji węgierskiego zamieszania. Neuca podtrzymuje prognozy 6,6 mld zł przychodów i 37,5 mln zł zysku netto w 2010 roku. skład przewiduje, że jej przychody wzrosną o dwa punkty procentowe w górę wzrostu rynku - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Piotr Sucharski, dyrektor grupy Neuca. Czy Europa wychodzi z recesji, czy nie? Ci, którzy obawiają się, że właściwą odpowiedzią jest "nie", mają bezlik nowych powodów do niepokoju. Najważniejsze z nich to pesymistyczna diagnoza europejskiej gospodarki, jakiej 23 lutego dokonał prezes brytyjskiego banku centralnego, i niespodziany deprecjacja indeksu nastrojów biznesowych w Niemczech.

Polacy nie chcą atomu


nic bardziej błędnego 42 proc. ankietowanych Polaków opowiedziało się za budową elektrowni atomowej w Polsce - wynika z najnowszego badania opinii społecznej przeprowadzonego przez instytut GFK Polonia na ukaz "Rzeczpospolitej".

wahanie odbiera ochotę do handlu


kurs dzisiejszej sesji wskazuje, że bez impulsów płynących z gospodarki, rynki nie mogą się zdecydować, w którą stronę podążyć. O rosnącej niepewności świadczą wybitnie mizerne obroty, i to nie nic bardziej błędnego na warszawskim parkiecie. Inwestorów nie dotychczasowy w stanie rozruszać zwyżkujące kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy. Po ośmiu wzrostowych sesjach za oceanem, rośnie ryzyko spadkowej korekty.

W Niemczech w zastępstwie spadku zakleszczenie sprzedaży detalicznej w I 2010


W Niemczech w styczniu 2010 r. zanotowano stagnację sprzedaży detalicznej. Wskaźnik pozostał bez zmian mdm w toku gdy w grudniu 2009 r. wzrósł o 0,9 proc., po korekcie - podało w środę w komunikacie Federalne gabinet Statystyczne w Wiesbaden.

MF zaoferuje w poniedziałek bony 52-tyg. za 0,4-0,5 mld zł


Na poniedziałkowym przetargu ministerstwo Finansów zaoferuje bony 52-tygodniowe o wartości 400-500 mln zł, poinformował ministerium w komunikacie.

Wszystkie kraje w kryzysie zadłużają się na potęgę


52 miliardy deficytu – to oznacza wyższe podatki, cięcia budżetowe, ubytek złotówki – alarmują ekonomiści. – Mamy rewię deficytów na świecie w latach 2009-2010 – łagodzi była minister finansów, a chwilowo członek Rady Polityki Pieniężnej Halina Wasilewska- Trenkner. Jej zdaniem przebieg złotówki niekoniecznie musi się załamać, nie musimy też zapominać o naszej drodze do euro.

Federacja Rosyjska wznowiła odbiór gazu z Turkmenistanu


Rosja wznowiła odbiór zakupionego w Turkmenistanie gazu zgodnie z umową zawartą pod basta grudnia po dziewięciu miesiącach sporu między obu krajami - poinformował rosyjski wielkolud gazowy Gazprom.

EUR/JPY mniej więcej wsparcia


Wykres cen pary EUR/JPY, którego wersja dzienna została przedstawiona powyżej, spadł osiągając liczebność silnego wsparcia w okolicy 131,00.

"FT" publikuje miniony artykuł nieżyjącego prezesa NBP


Wtorkowy "Financial Times" publikuje zeszły artykuł nieżyjącego prezesa NBP Sławomira Skrzypka. Został on przekazany pismu na krótko przedtem tragiczną śmiercią Skrzypka w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Na publikację wyraziła zgodę wdowa i NBP.

GPW będzie czekać na dane z rynku pracy w piątek


Dzisiejsza sesja zapowiada się emocjonująco. W pierwszej fazie notowań możliwa jest niewielka zwyżka indeksów. Za takim scenariuszem przemawia nieznaczna przewaga byków na Wall Street a korzystny kurs sesji na parkietach w Azji.

złoty nadal się umacnia


Dobre nastroje na rynkach bazowych pozytywnie wpływają na złotego, jaki w przyszłym tygodniu może testować stan 4,06 za euro. jeśli bieg złotego będzie rósł, rynek długu także się umocni - uważają eksperci.

JP Morgan stawia na Anglię


Piłkarskim mistrzem świata zostanie Anglia - wynika z analizy, której dokonali finansiści londyńskiego City. mistrzostwa świata w piłce nożnej w RPA rozpocznie się 11 czerwca.

korekta VAT od inwestycji wieloletnich


Poniższe wyjaśnienia dotyczą przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54, poz. 535; ostatnia poprawka w Dz. U. z 2009 r. nr 215, poz. 1666), zwanej potem "ustawą o VAT".

Wicepremier: za rosyjski gaz powinniśmy płacić 240 USD


Ukraina powinna płacić za język rosyjski gaz 230-240 dolarów - uważa wicepremier Ukrainy Serhij Tihipko. W środę w Charkowie m.in. o nowym porozumieniu gazowym mają rozmawiać prezydenci Ukrainy i Rosji, Wiktor Janukowycz i Dmitrij Miedwiediew.

Zarządy TVP do prokuratury


Najwyższa Izba Kontroli zbadała, co działo się w TVP w czasie, gdy prezesami byli: Bronisław Wildstein (do 26 lutego 2007 r.), Andrzej Urbański (do 18 grudnia 2008 r.) i Piotr Farfał (do 19 września 2009 r.). raport z kontroli jest dla prezesów TVP miażdżący - ocenia "Gazeta Wyborcza".

Twórcy chcą tantiem od twojego aparatu


Co łączy aparat telefoniczny komórkowy, czy cyfrowy kamera fotograficzny z kartką z kserokopiarki? To, że jest dozwolone na nich rejestrować dane i ich kopie. Organizacje twórców i autorów chcą więc, aby na te produkty dołożyć 3-proc. opłatę, wpływy z której zasilałby ich konta - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Nasza firma to od wielu lat lider w produkcji takich materiałów jak nawiewniki Wrocław czy nawietrzaki. Nasze nawiewniki okienne dostarczamy do producentów okien na terenie całej Europy. Oferujemy także fachowy montaż nawiewników - głównie na terenie Wrocławia. Jeśli jesteś inwestorem indywidualnym na terenie Wrocławia możesz namówić montaż nawiewników połączony z zakupem nawiewników okiennych czy nawietrzaków. Nasze nawietrzaki i nawiewniki okienne cechuje wysoka jakość wykonania i trwałość. Instalując nawietrzaki czy nawiewniki okienne masz pewność, że przez długie lata będą spełniały bezawaryjnie swoją funkcję.