nagroda za utracony zarobek a zniesienie z podatku


odszkodowanie za utracony zarobek z powodu stawiennictwa na wezwanie sądu lprzusta zw zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych. posada takie zajął pryncypał Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 25.09.2009 r. nr IPPB4/415-454/09-4/SP.

Aby nowa taryfa celna EuRoPol Gazu mogła być w mocy od początku przyszłego roku towarzystwo powinna już na dniach oddać wniosek taryfowy w Urzędzie Regulacji Energetyki – zwraca uwagę „Puls Biznesu”. agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chce w przyszłym tygodniu obwołać dalszy już w tym roku rekrutacja wniosków o pomoc unijną na inwestycje w przetwórstwie rolno-spożywczym. Do wykorzystania w tym roku zostało coraz rzędu 300 mln zł - poinformowało w pierwszy dzień tygodnia gabinet prasowe ARiMR. Wicepremier, członek rządu gospodarki Waldemar Pawlak w pismach z 1 kwietnia br. odpowiedział na interpelacje posłów: Dariusza Lipińskiego, Michała Stuligrosza, Pawła Arndta, Krzysztofa Tyszkiewicza, Stanisława Wziątka i Andrzeja Grzyba w sprawie funkcjonowania rynku spirytusu surowego i bioetanolu.Były premier Jan Krzysztof Bielecki stanął we wtorek na czele powołanej dzięki premiera Rady Gospodarczej. skupisko będzie oceniać pomysły rządu i zgłaszać własne propozycje W rozmowie z gazetą giełdy "Parkiet", prezes Bumaru Edward E. Nowak potwierdził wydarzenie przyspieszenia procesu konsolidacji polskiej zbrojeniówki. W środę agregat ekspertów Unii Europejskiej odwiedzi Ateny, by przyjrzeć się rządowemu planowi ratowania budżetu. Przedstawiciele Europejskiego Banku Centralnego i Komisji Europejskiej, odpowiedzialnej za przestrzeganie dopuszczalnego poziomu deficytu budżetowego przez państwa członkowskie, ocenią, czy rządowy program naprawczy ma szansę na obniżka dziury w finansach.

stowarzyszenie z udziałem PKP cargo wygrało aukcja na kompleksową obsługę bocznic kolejowych Kopalni Węgla Kamiennego „Piast”, należącej do Kompanii Węglowej. Chodzi o obsługę manewrową i koszty utrzymania ...

Zarząd poznańskiej spółki H. Cegielski przygotowuje dla Bangladeszu oferty na budowę czterech elektrowni napędzanych silnikami okrętowymi - powiedział PAP prezes spółki Jarosław Lazurko. Jak poinformował brama Spraw Zagranicznych, Gazprom zwiększy dostawy gazu do Europy w 2010 roku do 160,8 miliarda metrów sześciennych.

Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii we wrześniu wyniosła 2,9 proc. poniżej 2,9 proc. w sierpniu - podał NBP w komunikacie. płot ilości zezwoleń na pracę obcokrajowców w 2010 r. stopień chorwacki, zamierza ograniczyć ilość zezwoleń na pracę dla obcokrajowców w 2010 r. do 902 osób, z ... kierownictwo Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju rozważa przyznanie polskiemu Bankowi Gospodarki Żywnościowej 50 mln euro pożyczki. Środki te mają zostać przeznaczone na rozszerzenie akcji kredytowej.W 2003 r. jeden z największych producentów komputerowych na świecie Hewlett-Packard zapłacił pracownikom rosyjskiej prokuratury generalnej 8 mln euro łapówki w zamian za kontrakt zdatny 35 mln euro - twierdzi niemiecka milicja Zwolennicy buspasów w końcu dostali porządny argument do ręki. Jak podaje kierownictwo Transportu Miejskiego, autobusy kursujące buspasami na warszawskiej Trasie Łazienkowskiej emitują aż dziesięciokrotnie mniej dwutlenku ... gros mieszkańców gmin Gniewino i Krokowa (Pomorskie) popiera budowę elektrowni jądrowej w Żarnowcu - poinformowali wójtowie obu gmin. Ich zdaniem potrzebne są lecz jeszcze konsultacje społeczne w tej sprawie.

ARiMR od poniedziałku będzie przyjmowała wnioski o dopłaty


Policjanci zatrzymali kierowcę porsche, kto - pędząc autostradą A-2 w kierunku Poznania - przekroczył szybkość o powyżej sto kilometrów na godzinę. Okazało się, że on ma sądowy interdykt prowadzenia pojazdów.

giełda o propozycjach Obamy: trwa łowiectwo na czarownice


- Takich decyzji od dawna brakowało - komentuje koncept Baracka Obamy Piotr Kuczyński. Na świecie komentarze poniżej ogłoszonego w czwartek planu bankowych restrykcji są bardzo stricte podzielone. Banki grzmią, że to ograniczanie swobody gospodarczej, które przypadkiem doprowadzić do załamania światowej koniunktury. Politycy chwalą prezydenta USA za zdecydowane postępowanie

DAX na zamknięciu wzrósł o 0,72 proc.


rozdzielacz prasy Kolporter zakończył restrukturyzację polegającą na podziale na trzy spółki. obecnie rozprowadzanie prasy, przesyłki kurierskie i sklep internetowy działają już w ramach odrębnych spółek - poinformował Kolporter w komunikacie prasowym.

Częstochowska koksownia zwiększy moce i udoskonali technologię


Obcy są wśród nas i ciągle nas obserwują. Tak chociaż twierdzi dyrektor bułgarskiego Instytutu Badań nad Kosmosem. Bułgarscy naukowcy ponoć nawiązali już baza z przybyszami - donosi \\\\\\\"Daily Telegraph\\\\\\\".

Police dostały 190 mln zł kredytu w PKO BP


Kredyt dla Zakładów Chemicznych Police będzie do 80 proc. poręczony dzięki Agencję Rozwoju Przemysłu

Ryanair chce przegonić LOT


Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair chcą w 2011 roku mieć więcej przewiezionych pasażerów do i z Polski - zapowiedział w czwartek w Krakowie szef ds. marketingu i sprzedaży w Ryanair, Laszlo Tamas.

Polska: Buzek walczy o tańszy gaz w Unii Europejskiej


Jerzy Buzek w toku dzisiejszego szczytu Unii Europejskiej oficjalnie zaproponuje utworzenie Europejskiej Wspólnoty Energetycznej - dowiedział się kronika "Polska. Jak pisze gazeta, będzie to najważniejsza dominacja polityczna byłego premiera od czasu, gdy został szefem europarlamentu

Gazprom proponuje ugodę SPP


Gazprom zaproponował słowackiej spółce gazowniczej SPP uzdolnienie ugody w związku z jej wnioskiem do sądu arbitrażowego w Paryżu o odszkodowanie z tytułu dwutygodniowej przerwy w dostawach gazu w styczniu ubiegłego roku – informuje „Rzeczpospolita”.

Farmacol proch 20,19 mln zł zysku netto w I kw. 2010 r., rozwój o 77,1% r/r


w zastępstwie mistrzostwa Anglii i triumfu w Lidze Mistrzów Wayne Rooney musi pocieszyć się indywidualnymi nagrodami. Po tym jak wyróżnili go koledzy po fachu, napastnik Manchesteru United został nagrodzony przez miejscowych dziennikarzy.

ekonomia Islandii skurczyła się w I kw. 2010 o 6,9 proc. rdr


towar polski Brutto Islandii spadł w I kwartale 2010 r. o 6,9 proc. rdr, po spadku w IV kw. 2009 o 9,1 proc. - poinformował we wtorek w komunikacie urząd przeciętny w Reykjaviku.

Ukraina prosi Rosję o kasa na rozbudowę swoich elektrowni jądrowych


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, prezydent Ukrainy prosi Rosji o pieniądze na budowę dwóch reaktorów w ukraińskich elektrowniach jądrowych.

kartel spółki Mostostalu Zabrze wyremontuje kosztowny w Opolskiem za 14,7 mln zł netto


Sony Pictures ocenia, że w ciągu ostatnich pięciu dni w 108 krajach wpływy kasowe z filmu o próbach do londyńskich koncertów Michaela Jacksona This Is It sięgnęły 68,5 mln dol. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wyniosły o powyżej połowę mniej - 32,5 mln dol.

FIXING NBP: 2.9166 zł za dolara; 3.9711 zł za euro


Największy alternatywny operator telekomunikacyjny osiągnął lepsze wyniki, niż oczekiwali tego analitycy rynku.

rokowania wicepremiera Pawlaka z górnikami


Bieżąca wypadek w spółkach górniczych i realizacja Strategii dla górnictwa węgla kamiennego były głównymi tematami posiedzenia Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. Spotkanie z udziałem wicepremiera Waldemara Pawlaka odbyło się 30 lipca br. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”.

"Polska": Problemy z przebudową zakopianki


Przebudowa zakopianki znowu napotyka na problemy. Jak zauważa dziennik "Polska", 8 kwietnia wygasa termin dla środowiskowych uwarunkowań dla przebudowy drogi na odcinku Poronin - Zakopane.

Nasza firma to od wielu lat lider w produkcji takich materiałów jak nawiewniki Wrocław czy nawietrzaki. Nasze nawiewniki okienne dostarczamy do producentów okien na terenie całej Europy. Oferujemy także fachowy montaż nawiewników - głównie na terenie Wrocławia. Jeśli jesteś inwestorem indywidualnym na terenie Wrocławia możesz namówić montaż nawiewników połączony z zakupem nawiewników okiennych czy nawietrzaków. Nasze nawietrzaki i nawiewniki okienne cechuje wysoka jakość wykonania i trwałość. Instalując nawietrzaki czy nawiewniki okienne masz pewność, że przez długie lata będą spełniały bezawaryjnie swoją funkcję.