rzeczywistość uwierzył, że Hellada stanie na nogi


Problemy finansowe Grecji wydają się taktownie zmniejszać. Hellada sprzedała we wtorek bony skarbowe (roczne i półroczne) na łączną kwotę 1,56 mld euro, jednak planowano wypożyczyć jedynie 1,2 mld euro. Dwa dni wprzódy kraje Unii i Międzynarodowy fundusz płatniczy zapewniły, że w razie potrzeby mają uruchomione ponad 45 mld euro na ewentualną barki dla Grecji.

alarm powodziowy w wielu regionach Wielkiej Brytanii. Ulewne deszcze spowodowały powodzie i podtopienia w północnej Anglii, Szkocji i Walii. Setki ludzi musiano ewakuować z zalanych domów. pustosłowie marynata ulice, szyny kolejowe, zrywa mosty. Dochodzi do przerw w dostawach gazu i prądu do gospodarstw domowych. główna kwatera Jarosława Kaczyńskiego chce dwóch debat: we wtorek i czwartek. główne biuro Bronisława Komorowskiego woli w środę i w niedzielę. Na razie sztabowcom udało się osobiście, nie za pomocą media, omówić o terminach. I zaaranżować na telefon. - Mamy to. Mam nadzieję, że się dogadamy - stwierdziła Joanna Kluzik-Rostkowska CBA do reformy - to nauka umoralniająca raportu Biura za 2009 r. "Gazeta Wyborcza" poznała ten dokument.Szalała, szalała, aż się wyszalała. nawałnica Jimena, zagrażający wybrzeżom Meksyku, w nocy ze środy na czwartek osłabł. Jest już nic bardziej błędnego sztormem tropikalnym. nadal aczkolwiek niesie obfite opady i porywiste wiatry. Już we wrześniu na Podlasiu może pozostawać odstrzelonych 90 bobrów. Zwierzęta, których 1/3 polskiej populacji żyje na terenie województwa podlaskiego, wyrządzają znaczne szkody w gospodarstwach rybackich. plus jesienią, kolejne 25 zwierząt zostanie przesiedlonych do rezerwatów. Po pięciu dniach niejako całkowitej blokady, spowodowanej pyłem wulkanicznym unoszącym się znad Islandii, przestrzeń powietrzna nad Wielką Brytanią została otwarta. dziewiczy stalowy ptak linii British Airways wylądował na londyńskim Heathrow już we wtorek wieczorem. o brzasku samoloty ponownie będą startować m.in. z Paryża i Niemiec.

Niedziela 17 października 2010 roku - taką w największym stopniu prawdopodobną datę beatyfikacji Jana Pawła II, dzień po 32. rocznicy jego wyboru, rozważa się obecnie w Watykanie - wynika z nieoficjalnych informacji, podanych między innymi dzięki watykanistę dziennika "La Stampa" Marco Tosattiego.

Bramkarz Juventusu Turyn Antonio Chimenti tak się zdenerwował ostatnią ligową porażką z Sampdorią Genua, że ze wściekłości uderzył pięścią w stół. Złamał rękę. Czy prawdziwa Arka Noego rzeczywiście została niedawno odnaleziona? Dwóch wytrawnych naukowców, którzy wielokrotnie badali górę Ararat twierdzą, że ostatnie znalezisko jest jednym wielkim oszustwem. Według nich, do uwiarygodnienia mistyfikacji wykorzystano drewno przetransportowane z rejonu Morza Czarnego - czytamy w serwisie WorldNetDaily.

- Nie czuję się na siłach, by działać w komisji śledczej, jestem powołany do innych rzeczy. Źle się czuję jak śledczy - powiedział w programie "Fakty po Faktach" Sławomir Nowak z Platformy Obywatelskiej. Prawdziwa rosyjska ruletka na prawdziwym rosyjskim weselu. Na oczach pary młodej i gości, weselnik wycelował pistoletem w głowę i strzelił. przegródka miała być pusta, nie była. szef rządu italianiec Silvio Berlusconi nazwał władza sądownicza "najgorszą patologią". Po raz kolejny zaatakował włoskich sędziów podczas spotkania przedwyborczego w Mediolanie w poniedziałek wieczorem.Julia Pitera prawdopodobnie już niedługo zakończyć swoją karierę w charakterze pełnomocnik rządu do spraw przeciwdziałania korupcji - spekuluje "Dziennik periodyk Prawna". Stanie się tak chyba że Pitera zasiądzie w komisji śledczej w sprawie afery hazardowej. A taka kazus - jak zaznacza dziennik - jest możliwa. Pięciu członków załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) przywita Nowy Rok trzykrotnie: według czasu moskiewskiego, tokijskiego i czasu w Houston (USA) - poinformowały źródła w rosyjskim Ośrodku Kontroli Lotów Kosmicznych. Piłkarze reprezentacji Meksyku wylecieli na przystępny widowisko sportowe z Anglią parę godzin w przyszłości niż powinni. Przyczyną opóźnienia był... ptak, kto rozbił się o szybę kabiny pilotów.

Chce mieć maluch ze zmarłym mężem


Sąd w Rennes (północno-zachodnia Francja) zabronił 39-letniej Fabienne Justel zapłodnienia nasieniem jej zmarłego męża.

Kopacz: Jestem gotowa refundować in vitro


członek rządu zdrowia Ewa Kopacz zapowiedziała, że jest gotowa do refundacji zapłodnień in vitro ze środków publicznych, jeśli "będzie miała właściwy akt prawny". Podkreśliła, że ma już symulację kosztów.

"To zwyczajny kandydat PO, bo jest dłużej w PO niż Sikorski"


Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że Bronisław Komorowski jest naturalnym kandydatem Platformy na prezydenta, bo jest dłużej w PO niż Radosław Sikorski. Zastrzegła jednocześnie, że o ostatecznej kandydaturze PO powinno zdecydować to, kto będzie miał większe szanse na wygraną.

wymagający interwencji sytuacja na Trasie Łazienkowskiej


czwórka osoby zostały ranne w wyniku wypadku, do którego doszło na Trasie Łazienkowskiej w Warszawie na wysokości Ronda Jazdy Polskiej - podała przystanek TVN. podkop pod rondem zamknięty był dzięki parę godzin.

nad 40 ofiar wybuchu w Chinach


Do 42 ofiar wzrósł bulwersujący bilans eksplozji gazu w kopalni węgla kamiennego w północno-wschodnich Chinach. 66 górników pozostaje uwięzionych pod ziemią - powiadomiła chińska telewizja CCTV.

Próbowały wtaszczyć kości do samolotu


Brytyjska milicja aresztowała dwie kobiety, które chciały skonfiskować na pokład samolotu... zwłoki mężczyzny. wszystko działo się na lotnisku Johna Lennona w Liverpoolu.

Ukraina: Do 135 wzrosła wielkość zmarłych na grypę


Do 135 wzrosła na Ukrainie wolumen zmarłych w wyniku grypy i jej powikłań. Tylko w ciągu ostatniej doby zmarło 25 osób - podało w sobotę ukraińskie Ministerstwo Zdrowia.

PO rusza na "ustrojowe" konsultacje, zdąży w tym roku?


W najbliższych dniach zaczną się konsultacje z szefami klubów parlamentarnych w sprawie zaproponowanych przez premiera Donalda Tuska zmian w konstytucji - zapowiedział wiceszef klubu PO, były minister w kancelarii premiera, Rafał Grupiński.

10 lat za paczkę papierosów


Włamał się do kiosku tylko po to, ażeby zwinąć jedną paczkę papierosów. 58-letni nietrzeźwy pan tłumaczył, że pył nieodpartą szwung na papierosa. Grozi mu teraz 10 lat za kratami.

MON leczy armię z patologii


Narkotyki, alkohol, bałwan czy molestowanie seksualne mają zanurkować z polskiej armii. Jak donosi "Rzeczpospolita" Ministerstwo Obrony Narodowej przyjęło dopiero co wartą siedem mln zł strategię, która ma dodać sił dyscyplinę pośród żołnierzy a przeciwdziałać uzależnieniom i patologiom w armii w ciągu najbliższych pięciu lat.

"Przy stoliku pokerowym nie leżą rewolwery"


Michał Wiśniewski - pasjonat pokera - nie ukrywa swojego niezadowolenia z kształtu ustawy hazardowej. Jego zdaniem sprawi ona, że poker w kasynach będzie niedozwolony i nieopłacalny. - Czasy Wielkiego Szu już dawno minęły. w sąsiedztwie stoliku pokerowym się nie pali i nie leżą rewolwery - bronił swojego hobby w programie "24 godziny". Przeciwnego zdania jest Andrzej Halicki - norma prawna wyeliminuje szarą strefę - perswadował poseł.

materia sierżanta Marcina Poręby już w kraju


aeroplan z ciałem poległego w Afganistanie sierż. Marcina Poręby wylądował dzisiaj na lotnisku wojskowym w Dęblinie. konkret przetransportowane zostało z bazy w Ramstein w Niemczech.

wystarczy Prokomu w Europie. Ale szczęście najogromniejszy


Asseco Prokom Gdynia uległ na własnym parkiecie Olympiakosowi Pireus 70:86 i swoją przygodę z prestiżową Euroligą zakończył na ćwierćfinale. Grecy jadą na turniej finałowy o czara Europy do Paryża, a as własny kończy rozgrywki z najlepszym osiągnięciem w historii klubowej koszykówki w naszym kraju.

"Człowiek-dyktafon. Nagrał Tuska"


– Mam do niego trochę żal, ale rozumiem, że mógł chłop zwątpić, jak dostał te raporty z prokuratury - mówi w najnowszym wywiadzie dla "Wprost" o Donaldzie Tusku prezydent Sopotu Jacek Karnowski w kontekście "afery sopockiej".

Poznańskie F-16 wracają na macierzyste aerodrom


W piątek na lotnisko w Poznaniu Krzesinach wrócą samoloty F-16, które przez ostatnie tygodnie stacjonowały w bazie lotniczej w Łasku (Łódzkie). W Poznaniu prowadzone poprzedni prace konserwacyjne pasa startowego.

Nasza firma to od wielu lat lider w produkcji takich materiałów jak nawiewniki Wrocław czy nawietrzaki. Nasze nawiewniki okienne dostarczamy do producentów okien na terenie całej Europy. Oferujemy także fachowy montaż nawiewników - głównie na terenie Wrocławia. Jeśli jesteś inwestorem indywidualnym na terenie Wrocławia możesz namówić montaż nawiewników połączony z zakupem nawiewników okiennych czy nawietrzaków. Nasze nawietrzaki i nawiewniki okienne cechuje wysoka jakość wykonania i trwałość. Instalując nawietrzaki czy nawiewniki okienne masz pewność, że przez długie lata będą spełniały bezawaryjnie swoją funkcję.