"Ta partia przetrwa jeszcze sporo"


- Oczywiście, że w polityce cząstka spektaklu i manipulacji jest obecny. Ale nie jest najgorzej, bo dziennikarze patrzą politykom na ręce. Ja tymczasem nie jestem w rękach żadnego marketingowca. Nie płaciłem nikomu za to żeby podpowiadał mi co powiedzieć - mówił w TVN24 Jarosław Gowin, mówiąc w kontekście filmu "Władcy marionetek".

prawie 100 tysięcy dzieci wychowuje się w Polsce poza rodziną: w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. To o mniej więcej 10 proc. więcej niż w 2004 roku - akcentuje "Rzeczpospolita", powołując się na dane z Ministerstwa Pracy. Dzień pisemnego egzaminu maturalnego z matematyki będzie dodatkowym dniem wolnym od zajęć w szkołach ponadgimnazjalnych - zdecydowała członek rządu edukacji Katarzyna kuluar podpisując nowelizację rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego. Informacje o podpisaniu nowelizacji podało MEN na swojej stronie internetowej. Piątkowa debata Donalda Tuska z internautami, będąca odpowiedzią premiera na ich protesty dotyczące rządowego projektu ustawy antyhazardowej, wprowadzającej "Rejestr stron i usług niedozwolonych", będzie cenzurowana - twierdzi "Rzeczpospolita".- Sondaże, które wskazują, że Lech Kaczyński ma obowiązek udać się do Moskwy to jakiś sygnał dla prezydenta, że powinien wysłuchać apelu wyborców. Po drugie, nam się należy członkostwo w tych uroczystościach, bo walczyliśmy w II wojnie światowej do ostatniego dnia – powiedział w TVN24 Marek Migalski. Europoseł PiS skomentował w ten sposób kwestię ewentualnej wizyty prezydenta w Moskwie w związku z rocznicą zakończenia II wojny światowej. Jak ocenił, kadry Lecha Kaczyńskiego "postąpili pochopnie... PO ma żal do posłów PSL, którzy w ciągu głosowania nad powołaniem komisji ds. afery hazardowej podnieśli ręce za poprawką PiS zakładającą eksperyment ewentualnego przecieku z Kancelarii Premiera. rzecznik praw obywatelskich wystąpił do Prokuratury Krajowej o wszczęcie postępowania ws. braku szczepionek przeciwko grypie typu A/H1N1.

Nożownik ze Świnoujścia, kto w sobotę zranił trzy osoby, w tym jedną śmiertelnie, usłyszał cztery prokuratorskie zarzuty, m.in. zabójstwa. Jak informują prokuratorzy, 41-letniemu mężczyźnie grozi dożywocie.

Mister zdrowia Ewa wydobywający tłumaczyła w Sejmie, dlaczego nie zdecydowała się jeszcze na kupno szczepionek przeciw nowej grypie. Jej zdaniem, grypa sezonowa jest groźniejsza niż jej świńska odmiana. prócz tym minister wskazuje na punkty sporne w umowach z dostawcami szczepień, a plus na brak danych związanych ze skutkami ubocznymi. Złapali Kornela Morawieckiego na złym parkowaniu i chcieli zadenuncjować te informacje gazecie. w zastępstwie wprawdzie kandydata na prezydenta to szczecińscy strażnicy miejscy znaleźli się w mediach. I, co ważniejsze, w prokuraturze.

Na warszawskim Starym Mieście padł dorożkarski koń. Jego okaziciel zapewnia, że zwierzę nie było zmęczone, bo dzięki ostatni miesiąc odpoczywało od pracy. obstawa dla Zwierząt, której pracownicy zajęli się sprawą, stwierdziła, że koń był powolny i onegdaj nie pracował w upale. Co dalszy Polak źle ocenia pracę premiera, a 70 odsetek ma krytyczną opinię o działaniach prezydenta - to wyniki najnowszego sondażu TNS OBOP. ale wręcz 1 proc. Polaków "zdecydowanie dobrze" ocenia prace rządu, 62. proc. jest złego zdania o jego dokonaniach. Notowania premiera pogarszają się już dalszy miesiąc z rzędu. dyrektor SLD Grzegorz Napieralski przekonywał, że nieobecność parytetów na listach wyborczych, jest diametralny z konstytucją. - Kobiety i mężczyźni mają takie samo uregulowanie do pełnienia funkcji publicznych - uważa Napieralski.- Nieładnie pani ze mną rozmawia. Zapewniam panią, że więcej do pani nie przyjdę, tak aby mnie chociażby Putin przeprosił - powiedział Monice Olejnik w "Kropce nad i" Aleksander Gudzowaty. Za co miałby usprawiedliwiać się Gudzowatego język rosyjski premier? Za słowa, które wypowiedział w trakcie ostatniej wizyty w Gdańsku. Maleje wolumen w miejsce uznawanych za duże lub średnie. To wynik migracji ich mieszkańców - tłumaczy "Dziennik czasopismo Prawna". Kary dwóch lat więzienia w zawieszeniu i 5 tys. zł grzywny chce prokuratura dla Anny Jaruckiej oskarżonej m.in. o posłużenie się fałszywym dokumentem nt. oświadczenia majątkowego b. szefa MSZ Włodzimierza Cimoszewicza. obrona chce uniewinnienia. rozstrzygnięcie za tydzień.

1 i 17 września zapalmy w oknach świece


1 i 17 września o godz. 21 zapalmy  w oknach świece lub znicze, w hołdzie ofiarom agresji niemieckiej i sowieckiej – apelowała do wszystkich Polaków prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. W stolicy z okazji 70. rocznicy wybuchu wojny światowej zaplanowano  koncert, akcję teatralną i wystawę.

Tusk: porządnie się stało, że notatka PiS wrócili


prezes rady ministrów Donald Tusk uważa, że "dobrze się stało", iż postscriptum PiS Beata Kempa i Zbigniew Wassermann wrócili do pracy w hazardowej komisji śledczej. Jak podkreślił, nie był zadziwiony tym, jak w tej sprawie zagłosował klub PSL.

Niebezpieczne chińskie kubki w polskich sklepach


W działających w Polsce sieciach handlowych pojawiły się chińskie kubki, zawierające szkodliwe metale ciężkie - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

Po wyroku TK - rzeczowy czy kontrowersyjny?


uregulowanie obniżająca wyższe emerytury b. funkcjonariuszom SB jest zgodna z konstytucją - uznał Trybunał Konstytucyjny. TK zakwestionował lecz w części przepisy o obniżaniu emerytur członkom WRON. Opinie po wyroku Trybunału są podzielone.

młodzieniec papierosy kupi. Jak nie tu, to tam


- Wielu sprzedawców wciąż łamie interdykt sprzedaży papierosów osobom niepełnoletnim - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP18! badanie pokazuje, że w samej Warszawie rafa dotyczy aż 70 proc. sprzedawców.

Rząd: "Tarcza antykorupcyjna" działa od 2009 roku


Działania w ramach "tarczy antykorupcyjnej" służby prowadzą od początku 2009 roku. rozkaz rozpoczęcia działań, skierowane do szefów służb specjalnych, dotyczyło przekazywania na bieżąco do kancelarii premiera "sprawozdań ze swojej aktywności i osiągniętych rezultatów, niezależnie od przekazywania informacji merytorycznych - czytamy w notatce kolegium ds. Służb Specjalnych, którą w sobotę przedstawiło Centrum Informacyjne Rządu.

Fałszywe dokumenty dla imigrantów


powyżej 260 fałszywych dokumentów - rzekomych ofert pracy dla cudzoziemców wystawiła interes pośrednictwa pracy z Brzegu (Opolskie). Dzięki tym oszustwom należąca do obywatelki Ukrainy firma załatwiała cudzoziemcom pobyt w Polsce. Sprawą zajęła się prokuratura, właścicielce grozi do pięciu lat więzienia - poinformowała Straż Graniczna.

"Iwan" zmarł, bo nie dostał leku?


Artur Zirajewski, ps. "Iwan" - czołowy świadek w sprawie śmierci generała logo Papały, zmarł, bo przestał dostawać lek przeciwzakrzepowy. Jak twierdzi "Gazeta Wyborcza", taka teza ma się wyszukać we wstępnym raporcie zespołu powołanego za pomocą ministra sprawiedliwości w sprawie śmierci gangstera.

Wylali cement na samochody


alarmujący casus w centrum Warszawy. w toku prac budowlanych, na samochody wylał się beton. Jedna figura trafiła do szpitala - informuje TVN Warszawa. Pięć aut jest zniszczonych. Inwestor obiecuje odszkodowania.

Rosja: Nie ma pewności, czy Polaków rozstrzelano


Nie ma pewności, czy Polaków rozstrzelano - napisał język rosyjski rząd do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. To reakcja na skargę, jaką w Strasburgu złożyli krewni zamordowanych - pisze "Rzeczpospolita".

rząd zgadza się na zmiany w umowie o tarczy antyrakietowej


kategoria zgodził się na podpisanie protokołu zmieniającego umowę pomiędzy Polską a USA w sprawie umieszczenia elementów amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej - poinformowało CIR. Zmiana umowy wiąże się ze zmianą koncepcji tarczy antyrakietowej.

"Żegnaj DDR" - jak Niemcy uciekali przez Warszawę


20 lat temu obalili berliński mur. fryc Kohl, George Bush staruszek i Michaił Gorbaczow apiać spotkają się w Berlinie, a debatę będzie przekazywać TVN24. Przypomnimy też, jak szwaby z NRD na masową skalę uciekali do RFN przez… Warszawę.

"Drogi Marku, ornitologu. To nie nasza wina"


- pies z kulawą nogą z nas do tego ręki nie przyłożył - mówi o wyrzuceniu Anity Gargas z funkcji wiceszefa telewizyjnej Jedynki wysłannik PiS Adam Hofman. To odpowiedź na krytykę ze strony europosła Marka Migalskiego, jaki - w trybie warunkowym - zarzucił partii, że jeżeli nie stanęła w obronie dziennikarki, to znaczy, że uczestniczyła "w tym świństwie". - Ja też jestem wściekły na tę sytuację - zapewnia Hofman.

Koniec przyjaźni Tuska i Schetyny? "To jest cnota ludzi władzy"


- Chłopaki nie płaczą - w ten sposób szef rządu Donald Tusk odpowiedział na pytanie, czy można mówić o końcu jego przyjaźni z szefem klubu PO, b. wicepremierem Grzegorzem Schetyną. - Wyznaję zasadę, którą pamiętacie z piosenki "chłopaki nie płaczą". Powinniśmy się trzymać tej zasady - powiedział.

palestra o śmierci swych członków: to wielka strata


To jeden z najlepszych prezesów adwokatury w jej historii - wspominają adwokaci mec. Joannę Agacką-Indecką. Mec. Stanisław Mikke, kto także zginął w katastrofie, był wieloletnim szefem adwokackiej komisji etyki. Prawnik, humanista, towarzysz - mówią o nim.

Nasza firma to od wielu lat lider w produkcji takich materiałów jak nawiewniki Wrocław czy nawietrzaki. Nasze nawiewniki okienne dostarczamy do producentów okien na terenie całej Europy. Oferujemy także fachowy montaż nawiewników - głównie na terenie Wrocławia. Jeśli jesteś inwestorem indywidualnym na terenie Wrocławia możesz namówić montaż nawiewników połączony z zakupem nawiewników okiennych czy nawietrzaków. Nasze nawietrzaki i nawiewniki okienne cechuje wysoka jakość wykonania i trwałość. Instalując nawietrzaki czy nawiewniki okienne masz pewność, że przez długie lata będą spełniały bezawaryjnie swoją funkcję.