Awionetka runęła, wszyscy zginęli


Na lotnisku Bristow w Oklahomie rozbiła się awionetka - według wstępnych doniesień zginęły co bynajmniej 2 osoby. Z samolotu został zwęglony wrak.

Samorządy zaniedbują kontrole wałów przeciwpowodziowych, a strumienie, potoki i przydrożne rowy nie są w odpowiedni rozwiązanie utrzymywane - alarmuje NIK i ostrzega, że każda kolejne potop może wywołać duże straty. Udowodnione przypadki pedofilii, jakiej dopuścili się księża, wypada zamykać "dogłębnie, oraz odwołując się do cywilnego wymiaru sprawiedliwości". Taką opinię wyraził prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa kardynał Claudio Hummes. Włoskie media wietrzą zwrot w postępowaniu Watykanu w tej sprawie. parę tysięcy osób uczestniczyło w uroczystościach i pochodach pierwszomajowych. Tegoroczne obchody święta pracy dotychczasowy skromniejsze niż w latach ubiegłych, ze względu na katastrofę prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.Co bynajmniej 18 ludzi zginęło, a 20 zostało rannych, kiedy na południu Indii rozpędzona samochód ciężarowy wjechała w dwa traktory ciągnące przyczepy z gośćmi jadącymi na uroczystości weselne - poinformowała policja. Firma PKP Intercity zakończyła ubiegły rok głęboko pod kreską - informuje "Dziennik periodyk Prawna". porażka przewoźnika może wynieść co więcej 200 mln zł. PKP w charakterze przyczynę fatalnych wyników wskazuje funkcjonowanie Przewozów Regionalnych. Ok. 100 tys. osób wzięło część na pl. Piłsudskiego w Warszawie w uroczystościach żałobnych ku czci ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Uroczystości przebiegły spokojnie.

Robert Kubica ma już powikłanie z głowy - w przyszłym sezonie będzie jeździł w Renault. Co innego pozostały kierowca BMW Sauber - Nick Heidfeld. Niemiec, który nie może wyszperać sobie zatrudnienia, zaczął wylewać żale. Oczywiście na Polaka. - W 2007 byłem szybszy od Roberta i jednakowo jest obecnie w sezonie 2009. Wszyscy acz mówią na to samo o 2008, jak lepiej jeździł Polak - mówi. A to tylko próbka.

Szeregi wędrujących po ścieżkach trylobitów, stawonogów z okresu górnego dewonu (ok. 350 mln lat), odkryli w Górach Świętokrzyskich polscy paleontolodzy. Nieznany forma zwierzęcia nazwano dla uczczenia Roku Chopinowskiego - Trimerocephalus chopinii. Student Uniwersytetu Rolniczego w prowincji Jilin (północny - wschód Chin), który zabił w listopadzie kolegę z akademika otrzymał wyrok śmierci w zawieszeniu - poinformowała filia Xinhua.

Na pięć lat więzienia został skazany chiński aktywista, jaki dochodził prawdy o śmierci kilku tysięcy dzieci podczas trzęsienia ziemi w prowincji Syczuan w maju 2008 roku. Ofiary katastrofy pod Smoleńskiem zostały obrabowane za pomocą rosyjskie służby - grzmiał na konferencji prasowej delegat PiS Antoni Macierewicz. PiS domaga się od premiera Donalda Tuska, by złożył w tej sprawie wyjaśnienia w Sejmie. Ale orędownik rządu Paweł Graś mówi twardo: nie ma takiej potrzeby. Urząd pocztowy skuteczny lecz za pomocą godzinę dziennie, tak jest w Zalasowej koło Tarnowa. dlaczego poczta pracuje tak krótko? pełnia z powodu oszczędności. Nie ma pieniędzy na to, by poczta funkcjonowała choć trochę dłużej.To "szantaż" - tak oskarżenia brytyjskiej aktorki Charlotte Lewis pod adresem Romana Polańskiego określił jeden z adwokatów reżysera. Georges Kiejman przypomniał i konferencja Lewis z 1999 r., w którym miała powiedzieć, że to ona "w wieku lat 17 uwiodła Polańskiego". dopiero co czterech kolejek potrzebowali piłkarze Jagielonii na "wyczyszczenie" kary dziesięciu ujemnych punktów za część w aferze korupcyjnej. W sobotę po raz trzeci w tym sezonie wygrali na własnym stadionie. Tym razem 2:0 ze Śląskiem Wrocław. saldo podopiecznych trenera Michała Probierza uzupełnia wyjazdowy remis z GKS Bełchatów. dogmat jest prosta: jak pies z kulawą nogą nie pedałuje, choinkowe lampki nie świecą. bodaj tak to działa w Kopenhadze, gdzie "ekologiczne" świąteczne drzewko ma być podobnym o rozpoczynającym się tam za nieco dni szczycie klimatycznym ONZ.

Rosyjska TV: Kaczyński powtórzył "podłość"


Michaił Leontiew, flagowy komentator polityczny rosyjskiej państwowej telewizji Kanał Pierwszy (d. ORT), uważa, że prezydent Lech Kaczyński powtórzył "podłość", zrównując ZSRR z hitlerowskimi Niemcami.

Polska chorągiew na Hradczanach


Czeski prezydent Vaclav Klaus i kategoria w Pradze ogłosili, że w dniu pogrzebu zmarłego tragicznie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego będzie obowiązywała w Czechach rozpacz narodowa.

Nowy suzeren biathlonu


Umarł król, niech żyje król. Norweg Emil Hegle Svendsen zastąpił na królewskim tronie biathlonowego mistrza - swojego rodaka - Ole Einara Bjoerndalena. Tomasz Sikora, jaki nim rokiem był drugi, tę zimę zakończył na 17. miejscu.

obcy na bieżni


Nazywa się Abdulhalim bin Abdulhakim i w trakcie lekkoatletycznych mistrzostw świata pobiegnie tylko dzięki "dzikiej karcie" przyznanej mu za pośrednictwem światową federację. o ile brano pod uwagę rekordy życiowe najlepszych sprinterów to wyraziciel Singapuru, odpadłby już w przedbiegach.

"Jaruzelski? To nie zmieni decyzji prezydenta"


Prezydencki minister Paweł Wypych powiedział, że zaproszenie gen. Wojciecha Jaruzelskiego do Moskwy na obchody 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami "nie ma decydującego znaczenia" w sprawie udziału Lecha Kaczyńskiego w tych uroczystościach.

Prokuratura: Interesuje nas nagranie, nie stenogram


Polską prokuraturę interesują przede wszystkim nagrania z czarnej skrzynki, w mniejszym stopniu zaś stenogram - powiedział w poniedziałek reprezentant NPW płk Zbigniew Rzepa. Dodał, że zapis stenograficzny przypadkiem jednak dobrze robić pomocą i być ułatwieniem dla śledczych.

brak zgody obywatelstwa za zakrytą buzia żony


język francuski minister ds. imigracji Eric Besson odmówił przyznania obywatelstwa obcokrajowcowi, który nakazał swojej żonie, Francuzce, noszenie muzułmańskiego okrycia, zasłaniającego i buzia - poinformowało ministerstwo w komunikacie.

W Zakopanem raz po raz mniej turystów


całość co dobre, szybko się kończy. Tegoroczne odpoczynek nieubłaganie zbliżają się do końca, a z ulic Zakopanego spokojnie znikają wszechobecne korki.

DNA można sfabrykować


To być może być autentyczny przełom. Izraelscy naukowcy udowodnili właśnie, że jest możliwe sfabrykowanie próbek opartych na DNA. Stawia to pod znakiem zapytania wszystkie sprawy sądowe, w których DNA było wykorzystywane w charakterze centralny argument - pisze jankeski diariusz "New York Times".

"Czerwone koszule" nie dają za wygraną


Tajlandzka przeciwstawienie nie daje za wygraną. Ponad 30 tys. demonstrantów zgromadziło się w sobotę w głównej dzielnicy handlowej Bangkoku i oświadczyli, że rozejdą się dopiero wtedy, gdy szef rządu Abhisit Vejjajiva rozpisze nowe wybory.

45 trumien gotowych do transportu. Mogą powrócić we wtorek


- Do tej pory udało się zidentyfikować 40 ofiar tragedii. Trumny z ich ciałami są gotowe do transportu. Jeśli nie będzie żadnych przeszkód, jutro zostaną wyekspediowane do własny - poinformował w "Kropce nad i" prokurator plenarny Andrzej Seremet. W nocy filia RIA-Nowosti doniosła o rozpoznaniu kolejnych pięciu ciał.

8 mln zł kary dla Gerdy i Śnieżki. Za zmowę cenową


Firmy Gerda i Śnieżka oraz w sumie 100 ich dystrybutorów zostały ukarane za pomocą Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za nielegalne porozumienia w branży budowlanej. Łączna suma, jaką muszą zapłacić to osiem mln zł.

Bułgaria gotowa na euro


- Bułgaria być może przyłączyć się do mechanizmu ERM2, alias "przedsionka" euro - powiedział w piątek wicepremier i minister finansów tego kraju Symeon Diankow. Dodał, że celem Bułgarii jest przystąpienie do strefy euro do końca kadencji obecnego rządu w lipcu 2013 roku.

Amerykanie zatopili statek piratów


Amerykańska marynarka wojenna schwytała na Oceanie Indyjskim pięciu domniemanych piratów. wcześniej doszło do wymiany ognia z napastnikami, którzy na zachód od Seszeli ostrzelali fregatę USS Nicholas.

Zarzuty dla kierowcy cysterny


Spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym - taki wyrzut postawiła prokuratura Andrzejowi K., kierowcy cysterny, która w nocy z poniedziałku na wtorek zderzyła się we Wrocławiu z autobusem. W wypadku zginęły dwie osoby, a 16 zostało rannych.

Nasza firma to od wielu lat lider w produkcji takich materiałów jak nawiewniki Wrocław czy nawietrzaki. Nasze nawiewniki okienne dostarczamy do producentów okien na terenie całej Europy. Oferujemy także fachowy montaż nawiewników - głównie na terenie Wrocławia. Jeśli jesteś inwestorem indywidualnym na terenie Wrocławia możesz namówić montaż nawiewników połączony z zakupem nawiewników okiennych czy nawietrzaków. Nasze nawietrzaki i nawiewniki okienne cechuje wysoka jakość wykonania i trwałość. Instalując nawietrzaki czy nawiewniki okienne masz pewność, że przez długie lata będą spełniały bezawaryjnie swoją funkcję.