Szwecja i Polska upominają Rosję


Ministrowie spraw zagranicznych Szwecji i nasz wezwali Rosję do znacznego obniżenia arsenału broni nuklearnej. Dodali także, że Moskwa powinna wycofać taką broń z pogranicza Unii Europejskiej – informuje Las Vegas Sun.

Aż sześciokrotnie zmniejszył sąd wielkość kaucji, jaką za swoboda musiała zrewanżować się Weronika Marczuk-Pazura. Ci, którzy poręczyli za celebrytkę, odzyskali 500 tys. zł. W kasie wymiaru sprawiedliwości pozostało 100 tys. zł. Samochód, którym jechało dwie Czechów, zderzył się w sobotę z polską ciężarówką koło miasta Szombathely na zachodzie Węgier. prowadzący czeskiego auta zginął, a pasażerka odniosła ciężkie obrażenia - informuje węgierska przedstawicielstwo MTI. Jak w każdym dużym mieście, w Londynie na mieszkańców i turystów czyha zawsze wielu kieszonkowych złodziei. Od niedawna natomiast w brytyjskiej stolicy konkurencję robią im "kieszonkowi dobrodzieje", rekrutujący się spośród byłych rzezimieszków - podała agencja Reutera.Pojawił się nieznany katarski inwestor, który chce kupić polskie stocznie – informuje Polsat News. Nie mogą działać oficjalnie, działają jak mogą. Zwolennicy zakazanej w Chinach praktyki Falun Gong komunikują się z pomocą banknotów, na których piszą zasób wiedzy i przesłania. Brazylijski trener piłkarskiej kadry RPA stracił pracę. porażka z Islandią 0:1, do jakiej doszło w zeszłym tygodniu, przelała czarę goryczy. ekipa organizatora przyszłorocznego mundialu przegrała pod wodzą Joela Santany 8 z 9 ostatnich meczów.

papież modlił za ofiary wypadków drogowych podczas niedzielnego spotkania z wiernymi na skrzydlaty Pański. dzisiaj obchodzony jest globalny dwadzieścia cztery godziny Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

PiS dodatkowy raz atakuje PO prześmiewczym spotem. Tym jak jeden mąż nawiązując do afery hazardowej. Jeden z jej głównych bohaterów Zbigniew Chlebowski zamienia się w animowanym filmiku w wielką maszynę do gry. Waszyngton po wtorkowym trzęsieniu ziemi na Haiti, praktycznie przejął kontrolę nad tym państwem – informuje komplet naczyń stołowych WorldNetDaily.

Prymas Polski, kard. Józef Glemp zapowiedział w Częstochowie, że Kościół będzie bronił obecności krzyża w życiu publicznym. "Czyżby cień Lenina apiać odżywał?" - pytał prymas, komentując werdykt trybunału, podług którego krzyż we włoskiej szkole narusza prawa rodziców i wolność uczniów. Dziennikarstwu w Chinach raczej het do obiektywności, a będzie coraz dalej. W Państwie Środka zaostrzone zostaną wymagania przy dziennikarzy. Nowy system uzyskiwania zezwolenia na wykonywanie zawodu będzie obejmował m.in. szkolenia z marksizmu i komunistycznej teorii mediów - poinformowano w Pekinie. Na portalu społecznościowym Twitter eurodeputowany PiS Adam Bielan zamieścił pierwsze zdjęcie sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich tuż po zakończeniu uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej.Zbrodniarz Adolf Hitler w towarzystwie rozszarpanych płodów - taki widok straszy mieszkańców Poznania i ich sumienia. Szokujące plakaty rozwiesiła Fundacja PRO-Prawo do Życia, mają przypominać, że to kierownik III Rzeszy jako pierwszy zalegalizował w Polsce aborcję. ludzie Poznania są zniesmaczeni. Wszystkie partie szykują komitety poparcia dla swoich kandydatów, bo politycy liczą na to, że znane nazwiska przyciągną wyborców - tłumaczy "Polska The Times". Według raportu przygotowanego przy użyciu litewski ranga w ciągu ostatnich 10 lat w Polsce pogorszyły się możliwości nauki w języku litewskim.

Sikora na nartorolkach


Tomasz Sikora, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Turynie, wziął udział w mistrzostwach krajowy w biathlonie letnim. Okazało się, że narty to nie to samo co nartorolki - Sikora w biegu na 4 km zajął 5. miejsce.

Ciężki bój Niemców w Afganistanie. Są ofiary


Trzech niemieckich żołnierzy zginęło w piątek w starciach z talibami w północnym Afganistanie - poinformowała Bundeswehra. Kolejnych pięciu żołnierzy zostało ciężko rannych.

Czy Camus spocznie w Panteonie?


We Francji nie gaśnie od kilku dni konflikt o to, czy należy przenieść do paryskiego Panteonu prochy wybitnego pisarza i myśliciela Alberta Camusa. Domaga się tego prezydent Nicolas Sarkozy, sprzeciwia się zaś temu syn Camusa i spora akt opinii publicznej.

30 proc. lampek świątecznych jest zagrożeniem


Aż 30 proc. lampek świątecznych zbadanych w pięciu krajach Unii Europejskiej stanowi "poważne niebezpieczeństwo dla bezpieczeństwa" w domu, grożąc pożarem czy też porażeniem prądem - ostrzega w środę komitet Europejska.

Organizując z naszym biurem tanie wycieczki szkolne możesz zawsze liczyć na specjalne zniżki. Szczególnie korzystne warunki przy organizowaniu wycieczki przygotowujemy zawsze dla naszych stałych klientów. Jeśli będziesz chciał ponownie zorganizować z nami

tanie wycieczki szkolne

wówczas na pewno otrzymasz dodatkowy rabat. To wszystko powoduje, że wycieczki szkolne Warszawa organizowane przez nasze biuro podróży to tanie wycieczki szkolne. I wcale nie muszą być droższe od tych organizowanych na własną rękę.

ofiara się rozstrzelał


agresor AJ Auxerre Ireneusz ofiara zdobył dwa gole w wygranym u siebie 2:1 meczu francuskiej ekstraklasy z Montpellier. Piłkarz reprezentacji krajowy trafił do bramki rywali w 16. i 28. minucie. Goście zdobyli jedynego gola w ostatniej minucie.

Borys: Jesteśmy gotowi do kompromisu


Szefowa Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys zadeklarowała w piątek, że ZPB jest gotowy do kompromisu z białoruskimi władzami w sprawie istnienia uznawanego przez Mińsk związku kierowanego za pomocą Stanisława Siemaszkę.

Steinbach za odłożeniem decyzji ws. rady fundacji


Przewodnicząca Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach opowiedziała się za odłożeniem decyzji prezydium Związku dotyczącej nominowania jej do rady fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie".

kto samolot dla polskich władz?


Po katastrofie prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem, rozmowa o potrzebie zakupu nowych maszyn dla polskich oficjeli rozgorzała z nową siłą. TVN24 przyjrzała się, jakie maszyny przypuszczalnie kupić polski rząd.

Kombinatorzy chcą bojkotu. Za olimpijski wiatr


Kombinatorzy norwescy wytaczają ciężkie działa. Ich zdaniem zgadywanka olimpijski w Vancouver storpedował wiatr i zagrozili bojkotem następnych zawodów w Oslo, jeżeli Międzynarodowa Federacja Narciarska nie wytłumaczy powodów, dla których zawody w Kanadzie w ogóle się odbyły.

Kubica szybki, ale "cudów się nie spodziewa"


kawaleria Roberta Kubicy w dwóch piątkowych treningach w hiszpańskiej Walencji może stymulować optymizm poprzednio niedzielnym Grand Prix Europy. Polak zajął czwarte i szóste miejsce, ale nie byłby sobą, jeśliby trochę nie ponarzekał. - Cudów się nie spodziewam - przyznał prowadzący Renault.

Więźniowie i strażnicy walczą z powodzią


prawie że 3 tysiące skazanych oraz strażnicy więzienni są zaangażowani w prace związane z przeciwdziałaniem powodzi oraz usuwaniem jej skutków - podało ministerium sprawiedliwości.

gaz już nie uchodzi nauczycielom płazem


"Metro": Choć wydaje się, że używanie rózgi, pasa albo wyzwisk to dawno zapomniane metody wychowawcze, skarg na nauczycieli, którzy przekraczają swoje uprawnienia, przybywa.

Energa oskarżona. 11 osób działało na szkodę firmy


jedenastka osób, w tym uprzedni wiceprezes zarządu i trzech innych pracowników koncernu Energa, zostało oskarżonych o postępowanie na szkodę tej firmy. Zdaniem prokuratury, to tylko przy użyciu ich działania koncern stracił jakby 3,5 mln złotych. Wydawali pieniądze na usługi, których nie było...

Z lotniska pod Smoleńskiem usunięto sprzęt, kto służył Putinowi?


Trzy dni poprzednio katastrofą prezydenckiego Tupolewa w Smoleńsku na tym samym lotnisku lądowały samoloty z Władimirem Putinem i Donaldem Tuskiem. Na ich przyjazd do Smoleńska sprowadzono kolejny sprzęt nawigacyjny. Jest prawdopodobne, że zanim lądowaniem samolotu z Lechem Kaczyńskim aparat ten usunięto z lotniska.

Wschodnioniemiecka przygnębienie


pod ręką okazji obchodzonej hucznie okrągłej rocznicy upadku muru berlińskiego, sondaże dotyczące postępów w "zrastaniu się" dostarczają raczej łyżki dziegciu, niż osładzają smak bilansu ostatnich dwóch dekad - zauważa "Gazeta Wyborcza".

Nasza firma to od wielu lat lider w produkcji takich materiałów jak nawiewniki Wrocław czy nawietrzaki. Nasze nawiewniki okienne dostarczamy do producentów okien na terenie całej Europy. Oferujemy także fachowy montaż nawiewników - głównie na terenie Wrocławia. Jeśli jesteś inwestorem indywidualnym na terenie Wrocławia możesz namówić montaż nawiewników połączony z zakupem nawiewników okiennych czy nawietrzaków. Nasze nawietrzaki i nawiewniki okienne cechuje wysoka jakość wykonania i trwałość. Instalując nawietrzaki czy nawiewniki okienne masz pewność, że przez długie lata będą spełniały bezawaryjnie swoją funkcję.