Złoty Glob dla Avatara


Stało się co miało się stać. Najlepszy reżyser - James Cameron wyreżyserował najlepszy klisza - "Avatar". Tak bodaj uznali dziennikarze przyznający Złote Globy. Statuetki najlepszych aktorów dramatycznych zdobyli Sandra Bullock i Jeff Bridges.

Ukraińska policja w rejonie połtawskim zlikwidowała... nielegalną fabrykę samochodów. zakład przemysłowy w okolicy miejscowości Kremieńczuk montował rocznie rzędu stu podrabianych pojazdów marki KrAZ. - Tomasz Lis został Dziennikarzem Roku w wyniku zmowy "Poradnika Restauratora" i "Poradnika Handlowca", dlatego powinien się jej zrzec – apeluje stary "Super Expressu". boss "Pressu", miesięcznika, kto nagrodę przyznaje, odpowiada: - To żałosne, ale mamy z tym do czynienia co roku. ciężko cherlawy pacjent opuścił swoje wóz w inowrocławskim szpitalu im. L. Błażka. Wyszedł wieczorem drzwiami dla personelu i już nie wrócił. Znaleziono go martwego w śnieżnej zaspie. Chory na guz nowotworowy gorsza połowa zostawił wręcz przeciwnie krótką notatkę. "Dom".- należy wesprzeć Rosji w oderwaniu się od złej przeszłości. Od stalinizmu - powiedział w TVN24 marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. I przyznał jednocześnie, że spodziewa się kolejnych zakrętów w stosunkach polsko-rosyjskich bo - jak stwierdził - taka jest Rosja. Władze Słowacji zadeklarowały krytyczne funkcja wobec przewidzianej na najbliższy piątek krótkiej wizyty prezydenta Węgier Laszlo Solyoma w przygranicznym Komarnie, dokąd ma być prywatnym uczestnikiem uroczystości odsłonięcia pomnika pierwszego węgierskiego króla Stefana I Świętego. aspirant PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński, kto dziś rozmawiał z ekspertami o polityce regionalnej, zapowiedział m.in., że będzie chciał wrócić do idei rozwoju kraju, którą prezentowała Grażyna Gęsicka.

W nowym spocie wyborczym Jarosław Kaczyński wytłumaczy, dlaczego Rzeczpospolita Polska jest najważniejsza. Bronisław Komorowski przejmuje taktykę Grzegorza Napieralskiego i organizuje błękitne poranki - informuje "Dziennik pismo Prawna".

Do RPA Michael Ballack z powodu kontuzji nie pojedzie. Niemcy tym samym stracili kapitana, ale kontuzjowany futbolista Chelsea Londyn znalazł odpowiedniego następcę. To Bastian Schweinsteiger, z którym ocykany piłkarz grał w Bayernie. - To klasowy piłkarz, kto ma pełne przekonanie siebie - zachwala kolegę Ballack. Najprawdopodobniej wówczas w środę wyleci do własny płatowiec z kolejnymi trumnami ofiar ciał katastrofy pod Smoleńskiem - poinformował we wtorek w Moskwie pryncypał Kancelarii Premiera Tomasz Arabski.

boss MSZ Radosław Sikorski przeprasza prezydenta Lecha Kaczyńskiego za krytyczne słowa pod jego adresem, które wypowiedział pod dosyć tego lutego na konwencji PO w Bydgoszczy. pochówek pary prezydenckiej odbędzie się najprawdopodobniej w niedzielę - wynika ze słów Jacka Sasina z Kancelarii Prezydenta. podług słów ministra, rodzina Kaczyńskich zdecydowała już, gdzie spocznie prezydencka para. Na razie lecz ta informacja pozostanie tajemnicą. "Chcesz i masz" - pod takim nickiem 21-letni Marcin C. sprzedawał przy użyciu internet aparaty fotograficzne. A raczej twierdził, że sprzedaje, bo przyrząd do kupujących przenigdy nie dotarł. kuglarz mówi do kamery "przepraszam", ale pieniędzy nie jest w stanie oddać. I stale jest na wolności.Robotnicy uszkodzili rurę z gazem na wysokości skrzyżowania Modlińskiej z Płochocińską. przedsięwzięcie w kierunku Tarchomina i Legionowa jest absolutnie zamknięty. przełożona klubu PiS Grażyna Gęsicka przedstawi dzisiaj klubom PO, Lewicy i PSL ofertę współpracy w parlamencie - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa klubu. Piotr Rachwalski i Agata Ferenc, którzy wygrali tok zanim Trybunałem w Strasburgu w sprawie naruszenia ich wolności natomiast nieuzasadnionego użycia siły za pomocą policję, chcą od organów ścigania przeprosin. W poniedziałek wysłali do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu gazeta w tej sprawie.

IPN: Libicki nie współpracował z SB


Marcin Libicki złożył zgodne z prawdą deklaracja lustracyjne – uznał prokurator poznańskiego IPN i wniósł o wersja za pomocą sąd orzeczenia w tej sprawie.

twardy mistrz w kruchym wosku


Hollywoodzka kolekcja dzieł sztuki figur woskowych Madame Tussaud wzbogaciła się o nowy, pożyteczny dowód rzeczowy - mistrza walk kung-fu Bruce'a Lee.

Eksplozja bomby w Grecji


Zamach wystrzałowy w greckiej stolicy. Do eksplozji bomby pułapki doszło nim siedzibą skrajnie prawicowego ugrupowania Chryssi Avghi. Nikt nie został ranny.

Rosja wypuściła pojmanych piratów


Piraci pojmani u wybrzeży Somalii przy użyciu rosyjskich komandosów, którzy uwolnili z ich rąk zbiornikowiec "Moskowskij Uniwiersitiet", zostali wypuszczeni z powodu "niedoskonałości" prawa międzynarodowego - oświadczył w piątek orędownik rosyjskiego ministerstwa obrony. Nie podał więcej szczegółów.

Ciekawe zjawiska na niebie czekają nas we wrześniu


Wrzesień to czas, w którym możemy ścigać wzrokiem nieomalże wszystkie planety Układu Słonecznego (oprócz Saturna), dwoje jasne planetoidy i ciekawy rój Alfa Aurigidów - informuje dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN.

palba w fabryce, morderca popełnił samobójstwo?


mąż zbrojny w karabin szturmowy otworzył pasja w fabryce ABB w mieście St. Louis w amerykańskim stanie Missouri. Zginęły czwórka osoby, a pięć zostało rannych. morderca na zlecenie ospale ukrywał się na terenie zakładu. policja twierdzi jednak, że agresor popełnił samobójstwo.

Praga na celowniku Saddama


Iracki tyran Saddam Husajn planował szlag na sponsorowane przy użyciu USA, a mające siedzibę w Pradze Radio Wolna Europa. rozgłośnia nadaje audycje dla Iraku od 1998 roku. O nieudanym zamachu poinformował czeski kontrwywiad.

giełda wróciła do czasów sprzed kryzysu


rejestr WIG20 zrzeszający największe spółki warszawskiego parkietu osiągnął roczne maksimum. Poziomu 2348 pkt, na którym zakończyła się wtorkowa sesja, nie notowano na Giełdzie Papierów Wartościowych od 3 października ubiegłego roku. Rekordowy ilość osiągnął oraz WIG - Stworzyciel od 12 września 2008 roku. Giełda wróciła do czasów sprzed kryzysu?

"Prokuratura ryzykuje olbrzymią kompromitację"


- Wygląda to tak, jakby prokuratura swoje rwetes chciała chować przed oglądem opinii publicznej - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz, komentując działania prokuratorów wymierzone przeciw dziennikarzom Krzysztofowi Skórzyńskiemu z TV24 i Mariuszowi Gierszewskiemu z Radia Zet. Zdaniem senatora, wywiadowca popełnili błąd stawiając dziennikarzowi TVN24 zarzut ujawnienia tajemnicy państwowej.

zupa spotkanie Małysza ze śniegiem


Rozpoczął się główny porządek przygotowań polskich skoczków do sezonu. Na igielicie w bezgraniczność do zimowych konkursów przyrządzać się nie można, tedy Adam Małysz i spółka przenieśli się do Finlandii, gdzie polerować formę będą na śniegu.

rytm z podpisami


Trwa wyścig z nieraz w sztabach drugoplanowych kandydatów. O północy zatrzasną się drzwi Państwowej Komisji Wyborczej przed chętnymi do prezydentury. Ilu z nich zdoła nagromadzić wymagane 100 tys. podpisów poparcia?

Dramatyczna podróż zarażonego A/H1N1. 80 km w 9 godzin


bez zmysłów kardiochirurg zakażony wirusem A/H1N1 aż dziewięć spędził w karetce, która wiozła go z Kępna do oddalonego o 80 kilometrów Wrocławia. O dramatycznych okolicznościach transportu z trudem chorego lekarza informuje radiostacja Wrocław.

ponownie wyłączą Zderzacz


tylko naukowcy zdołali po przerwie poruszyć obszerny Zderzacz Hadronów (LHC), a już szef projektu zapowiada, że wielgachny projekt powinno się będzie pod koniec roku wyłączyć. Na rok, informuje BBC.

Badania kryminalistyczne napisu znad bramy b. obozu


W laboratorium kryminalistycznym Małopolskiej Komendy Wojewódzkiej Policji rozpoczęły się badania odzyskanego historycznego napisu "Arbeit macht frei" znad bramy b. obozu Auschwitz-Birkenau - poinformował eksponent małopolskiej policji Dariusz Nowak.

Żołnierze znaleźli ciała brutalnie zabitych kobiet


W jednym z budynków w południowo-wschodnim Afganistanie odnaleziono ciała trzech kobiet, zabitych w okropny sposób - informuje serwis CNN.

Nasza firma to od wielu lat lider w produkcji takich materiałów jak nawiewniki Wrocław czy nawietrzaki. Nasze nawiewniki okienne dostarczamy do producentów okien na terenie całej Europy. Oferujemy także fachowy montaż nawiewników - głównie na terenie Wrocławia. Jeśli jesteś inwestorem indywidualnym na terenie Wrocławia możesz namówić montaż nawiewników połączony z zakupem nawiewników okiennych czy nawietrzaków. Nasze nawietrzaki i nawiewniki okienne cechuje wysoka jakość wykonania i trwałość. Instalując nawietrzaki czy nawiewniki okienne masz pewność, że przez długie lata będą spełniały bezawaryjnie swoją funkcję.