Teatrzyk "Zielona łączka"


Ewa Łazarska. Suwałki

Ankieta ewaluacyjna - współdziałanie z rodzicami


Hanna Krzysztofik. Ostrowiec Świętokrzyski

Regulaminy konkursów dla klas młodszych


Iga Bogdan. Mieroszów

dzień dzisiejszy egzamin maturalny z WOS-u


phoca_thumb_s_egzamin1Ponad 67 tys. maturzystów przystąpiło do egzaminu pisemnego z wiedzy o społeczeństwie. WOS powinno się do grupy najchętniej wybieranych przedmiotów na maturze; w tym roku chęć zdawania tego dopiero co przedmiotu zadeklarowało blisko 16 proc. maturzystów.

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III - ośrodek tematyczny: dzień Ziemi za pośrednictwem identyczny rok


Jolanta Kubicka. Świnoujście

wykorzystać możliwości szkoły


phoca_thumb_s_szkolenie2Samorządowcy, przedstawiciele ministerstwa oświaty, kuratorium, małopolskich szkół i instytucji szkoleniowych spotkają się 28 czerwca 2009r. w Krakowie w trakcie konferencji „Wykorzystać siła szkoły – kierunki rozwoju edukacji z zastosowaniem technologii informacyjnej”. Będzie to asumpt do zastanowienia się nad jakością pracy nauczycieli i rozwojem edukacji z wykorzystaniem technologii informacyjnej. 

8617 wniosków w "Radosnej szkole"


 

phoca_thumb_s_plac_zabawW tegorocznej edycji rządowego programu Radosna szkoła złożono 8617 wniosków o grant zakupu wyposażenia miejsc zabaw w salach szkolnych i na budowę szkolnych placów zabaw. 

W tym roku w budżecie państwa na realizację programu przeznaczono kwotę 150 milionów złotych. W pierwszej kolejności środki zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole. Wnioski takie złożyło bez mała 6 tysięcy szkół (spośród 13 tysięcy uprawnionych). Zgłoszone w tej edycji programu wnioski opiewają na kwotę ok. 50 milionów złotych.
 
Dofinansowanie zostanie przyznane i na refundację zakupionych już pomocy dydaktycznych. W dalszej kolejności środki z tegorocznego programu rządowego Radosna szkoła zostaną przeznaczone na modernizację i kreacja szkolnych placów zabaw. Wnioski złożone w tej kategorii opiewają na ok. 57 mln.
 

Pozostałe środki finansowe zostaną przekazane tym szkołom, które po raz pierwszy złożyły wnioski w programie Radosna szkoła. Szkoły, które w tym roku nie dostaną wsparcia finansowego, mają szansę na otrzymanie dofinansowania w pierwszej kolejności w ramach przyszłorocznej edycji programu. Przypominamy, że dodatkowy termin składania wniosków upływa 10 października 2010 roku.
 

 

„Zarządzanie działalnością badawczo-rozwojowąâ€ [Aktualności]


zebranie pod tym tytułem odbyła się na naszej uczelni 25 listopada 2009, a jej organizatorami byli: Akademia Leona Koźmińskiego - główny punkt Studiów Zarządzania oraz Instytut Chemii Przemysłowej im. prof. I. Mościckiego w Warszawie. w toku konferencji zaprezentowano referaty dotyczące zarządzania sferą badawczo-rozwojową w Polsce i Europie. Przedstawione także zostały wyniki badań

Wykład noblisty, prof. Edwarda C. Prescotta [Aktualności]


- Rzeczpospolita Polska dogoni kraje Europy Zachodniej za 15 lat – stwierdził triumfator Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, prof. Edward C. Prescott, na przestrzeni wykładu w Akademii Leona Koźmińskiego, wygłoszonego 20 listopada 2009. Tematem wykładu był "Kryzys ekonomiczny w USA i jego konsekwencje dla polskiej gospodarki”. To już czwarty noblista, kto odwiedził naszą Akademię

Prof. dr hab. Grzegorz W. Kołodko doktorem honoris causa Uniwersytetu w Debreczynie [Aktualności]


28 listopada br. odbędzie się uroczystość nadania prof. Grzegorzowi W. Kołodce, Dyrektorowi ognisko Badawczego TIGER naszej uczelni, tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu w Debreczynie. To już ósmy tytuł honorowy profesora, uzyskany na zagranicznych uniwersytetach. podczas ceremonii prof. Kołodko wygłosi wykład "Development Triangle: the Values, the Institutions and the Policies"

Innowacje pedagogiczne


Marzena Wójcik. Jaworzno

Plan pracy na m-c listopad dla dzieci 3 - 4 letnich ( wg nowej pierwiastek programowej )


Hanna Wędrowska - Saramak. Ryn

wygrana ALK w rankingu "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej"! [Aktualności]


Akademia Leona Koźmińskiego po raz jedenasty znalazła się na PIERWSZYM MIEJSCU w rankingu dziennika "Rzeczpospolita" i magazynu edukacyjnego "Perspektywy" w kategorii niepublicznych uczelni akademickich. W kategorii uczelni biznesowych ALK zajęła trzecie punkt po SGH i Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, wyprzedzając Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

test kompetencji uczniów klas II


Małgorzata Trzcionka, Milena Neugebauer. Będzin

Nowoczesne technologie w szkole


phoca_thumb_s_laptopyW ramach ogłoszonego przez Parlament Europejskiego Roku Innowacyjności i Kreatywności 24 listopada 2009 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbędzie się specjalny kongres Akademii Zarządzania „Dyrektora Szkoły”: „Nowoczesne technologie w szkole”.

znalezionych: 921, strona 1 z 62
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Nasza firma to od wielu lat lider w produkcji takich materiałów jak nawiewniki Wrocław czy nawietrzaki. Nasze nawiewniki okienne dostarczamy do producentów okien na terenie całej Europy. Oferujemy także fachowy montaż nawiewników - głównie na terenie Wrocławia. Jeśli jesteś inwestorem indywidualnym na terenie Wrocławia możesz namówić montaż nawiewników połączony z zakupem nawiewników okiennych czy nawietrzaków. Nasze nawietrzaki i nawiewniki okienne cechuje wysoka jakość wykonania i trwałość. Instalując nawietrzaki czy nawiewniki okienne masz pewność, że przez długie lata będą spełniały bezawaryjnie swoją funkcję.