bezlik Martwe... umiera


Od kilku lat liczebność wody w najbardziej zasolonym morzu świata obniża się z regularnością 1 metra na rok. Unikalnemu w skali planety ekosystemowi grozi zagłada.

Katowice na Europejską Stolicę Kultury


Skomponowany z 34 komputerowych pikseli metafora serca, z dolną połową w kolorze czarnym, a górną w kolorowe pionowe pasy, będzie znakiem graficznym Katowic jako miasta ubiegającego się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 roku.

Goya miast "Damy z gronostajem"


obraz filmowy Francisca Goi "Epizod z hiszpańskiej wojny o niepodległość" zaprezentowano w piątek, 20 listopada, w Muzeum Narodowym w Krakowie. Dzieło stanowi główny akcent pokazu "Goya. Gdy inteligencja śpi...".

Śnieg, wiatr i lodowica


Śnieg, wichury, gołoledź - takie warunki panowały w środę w większości krajów Europy Środkowej. W Czechach śnieg pokrył wszystkie tereny górskie i podgórskie. W Bawarii na drogach panuje gołoledź. szybkość wiatru w niektórych regionach Austrii przekraczała 150 km/h.

tum i krypty na Wawelu


W podziemiach katedry wawelskiej spoczywają pozostałości większości władców polskich i ich rodzin oraz wybitnych Polaków i bohaterów narodowych jak książę Józef Poniatowski, gen. Tadeusz Kościuszko, marszałek Józef Piłsudski, gen. Władysław Sikorski czy Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki.

Wysoko w górach nieco cieplej niż w dolinach


W Bieszczadach występuje zjawisko inwersji powietrza; wysoce w górach jest cieplej niż w dolinach - poinformował we wtorek rano ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Arkadiusz Kawalec.

San Marino - jednakowy kraj na jednej górze


To malutkie miasto-państwo robi niesamowite wrażenie! Na każdym kroku przeplata się tu tradycja z nowoczesnością.

zakaz kąpieli na Warmii i Mazurach


Z powodu brud mikrobiologicznego wprowadzono zakaz kąpieli w jeziorach Pierzchalskim w Pierzchałach w powiecie braniewskim natomiast Korsuń w Kiersitach w powiecie elbląskim, a także w rzece Wąskiej w Zakrzewku w powiecie elbląskim.

San Marino - cały brzeg na jednej górze


To malutkie miasto-państwo robi niesamowite wrażenie! Na każdym kroku przeplata się tu ryt z nowoczesnością.

Lamezia - wrota Kalabrii


Piękne krajobrazy z dala od turystycznego zgiełku, idealne talent do uprawiania sportów ekstremalnych, niesamowity atmosfera południowych Włoch i pyszna śródziemnomorska kuchnia - jeżeli to są dla ciebie idealne smykałka na urlop, wybierz się do Kalabrii.

Dwa lata po białym szkwale...


20 sierpnia, w wilia 2. rocznicy przejścia "białego szkwału" przez Wielkie Jeziora Mazurskie żeglarze w Sztynorcie (Warmińsko-Mazurskie) uczcili pamięć ofiar żywiołu.

wyprawa Jelczem po Stoczni Gdańskiej


Zabytkowym autobusem będzie można od 25 sierpnia jechać po terenie Stoczni Gdańsk i zwiedzać miejsca związane z historią Solidarności i zakładu. Na pięciokilometrowej trasie znajdą się m.in. historyczna brama nr 2, warsztat Lecha Wałęsy, dawna sala BHP zaś pochylnie.

południowy Tyrol - zimowa kraina czarów


gorący Tyrol to ponad 80 szczytów sięgających 3 000 m n.p.m., jedyne w swoim rodzaju Dolomiti Superski - połączone trasy i wyciągi narciarskie w kilku regionach, natomiast Ortler Skiarena - region narciarski u stóp najwyższego szczytu w Pd. Tyrolu.

Cykady na boskich Cykladach


Cyklady to archipelag wysepek wrzuconych jak kamyki do Morza Egejskiego. Każda jest inna, każdą wskazane jest zobaczyć...

Malezja: Sklepy internetowe są przeklęte


klątwa zwana fatwą, to poważna kara dla wyznawców islamu. Muzułmańscy duchowni stosują fatwę w sytuacjach, które dla osób z Zachodu mogą być zaskakujące.

znalezionych: 725, strona 1 z 49
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Nasza firma to od wielu lat lider w produkcji takich materiałów jak nawiewniki Wrocław czy nawietrzaki. Nasze nawiewniki okienne dostarczamy do producentów okien na terenie całej Europy. Oferujemy także fachowy montaż nawiewników - głównie na terenie Wrocławia. Jeśli jesteś inwestorem indywidualnym na terenie Wrocławia możesz namówić montaż nawiewników połączony z zakupem nawiewników okiennych czy nawietrzaków. Nasze nawietrzaki i nawiewniki okienne cechuje wysoka jakość wykonania i trwałość. Instalując nawietrzaki czy nawiewniki okienne masz pewność, że przez długie lata będą spełniały bezawaryjnie swoją funkcję.